Diş Hekimi Fulya Ordu Kap, 1996dan bugüne; İmplant, Estetik diş, Ortodonti, Endodonti, Pedodonti, Periodontoloji, Diş Estetiği alanlarında hizmet vermektedir

diş,hekimi,Düzce,ağız,dişler,dişhekimi,Düzce Diş hekimi,Düzce Dişçi,dişleri,koku,kokusu,dişlerin,hastalıklar,sağlığı,estetik,sorular,hekimleri,endodonti,diş hekimi,hekimi fulya Ordu Kap,Düzce diş,ağız kokusu,dişhekimi Fulya,ağız diş,diş eti,hekimi Düzce

0 380 514 28 51

PROTEZ


Kaybedilen dişlerin yerine yapay olarak yenisinin eklenerek hastanın fonksiyon,estetik ve fonasyonun tekrar kazandırılması işlemidir.

 

Protez çeşitleri

Sabit Protezler

Kron: çürük kırık veya başka bir nedenle aşırı madde kaybı olan dişlerin küçültülüp kaplanması işlemidir.

Köprü: Bir veya birden fazla diş eksikliğinde komşu dişlerden destek alınarak yapılan sabit protezlerdir.

Düzce Diş Hekimi

 

Kron ve köprülerde kullanılan materyaller ve yöntemler çeşitlidir. Bunları dört ana başlık altında incelecek olursak :

 

1-Metal destekli seramik kron ve köprüler:

Porselenin altında metal bir çerçeve destek bulunmaktadır. Uzun yıllardır diş hekimliğinde sorunsuz bir şekilde kullanılmaktadır.

Düzce Diş Hekimi

 

2- Full seramik kron ve köprüler:

 

Yüksek ışık geçirgenliği sayesinde çok iyi estetik sağlanan bu işler günümüzde çok daha yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır.Daha çok ön bölgelerde kullanılmaktadır.

Düzce Diş Hekimi

 

3-Zirkonium destekli seramik kron ve köprüler:

 

Metal destekli seramik kron ve köprülere benzerler,ancak altyapı olarak diş renginde zirkonium metali kullanılır.Bu kron ve köprüler oldukça hassas bir şekilde hazırlanırlar ve oldukça yüksek dayanıklılık,hijyen ve estetik gösterirler.

Düzce Diş Hekimi

 

4-Laminate (Yaprak) Proselenler :

 

Bu yöntemde klasik porselen kuronlardan farklı olarak dişten çok az mine dokusu kaldırılır. Bu sebeple yapılabilecek en konservatif ( koruyucu) tedavi şeklidir. Laminate Veneer çok ince olması metal içermemesi ve ışık geçirgenlik özellikleriyle gerçek dişlerden ayırt edilemeyecek kalitede memnun edici sonuçlar vermektedir.

Düzce Diş Hekimi

 

Hareketli Protezler

 

Total Protezler:

Halk arasında “tam damak” adıyla bilinen bu protezler,uzunca yıllardır rutin şekilde kullanılmaktadır. Alışması diğer protezlere göre biraz daha zor olan bu protezler alışıldıktan sonra rahat bi şekilde kullanılabilmektedir.

Düzce Diş Hekimi

 

Parsiyel Protezler:

 

Ağızda diş bulunduğunda fakat sabit protezler yapılamadığında,ağızda kalan bu dişler ve yumuşak dokulardan destek alınarak yapılan protezlerdir. Total protezlere göre kullanımı daha rahat olup destek dişlere gelen kroşeler(kancalar) estetik olarak problem yaratabilmektedir.

Düzce Diş Hekimi

 

Hassas Tutuculu Protezler :

 

Parsiyel protezlerin mantığında fakat tutuculuk ve estetik olarak daha başarılı olmakla beraber biraz daha maliyetleri yüksektir. Kroşe (kanca) yerine,ağızda kalan dişlere bir erkek parça;protez içerisine ise dişi parça yerleştirilerek sürgü,anahtar-kilit mantığı kullanılır.

Düzce Diş Hekimi