Diş Hekimi Fulya Ordu Kap, 1996dan bugüne; İmplant, Estetik diş, Ortodonti, Endodonti, Pedodonti, Periodontoloji, Diş Estetiği alanlarında hizmet vermektedir

diş,hekimi,Düzce,ağız,dişler,dişhekimi,Düzce Diş hekimi,Düzce Dişçi,dişleri,koku,kokusu,dişlerin,hastalıklar,sağlığı,estetik,sorular,hekimleri,endodonti,diş hekimi,hekimi fulya Ordu Kap,Düzce diş,ağız kokusu,dişhekimi Fulya,ağız diş,diş eti,hekimi Düzce

0 380 514 28 51

LAZER DESTEKLİ DİŞ HEKİMLİĞİ


Lazer Destekli Diş Hekimliği Uygulaması

kullanılmaktadır. Oral cerrahide mutlak endikasyonu gerektiren bir durum yoktur. Antikoagülan etki nedeni ile hemofili hastalarında çene cerrahisinde endikasyon düşünülebilir.

Periodontoloji (Dişeti Hastalıkları)’de lazer kullanımı

Gingivektomi – Gingivoplasti: Diş eti estetiğinin sağlanmasında lazer ile yapılan dişeti boyu ayarlamalarının çok daha güzel sonuçlar getirdiği bir gerçektir. Lazer ile anestezisiz olarak dişetinin kesilmesinin, şekillendirmesinin ardından kanamanın durması ve doku iyileşmesini beklemeye gerek kalmadan diğer işlemlere geçilebilir.
Diş Yüzeyi Temizliği: Anestezisiz olarak lazer ile yapılan derin dişeti temizliğinin ardından dişeti cepleri çok hızlı iyileşmektedir.
Pigmentasyon tedavisi: Dişetlerinde pigment artmasına bağlı olarak oluşan hiperpigmentasyonlar pratik yöntemlerde anestezi altında bistüri ile peeling yapılarak tedavi edilir. Lazer ile yapılan pigmentasyon tedavilerinde anesteziye gerek kalmaz ve hasta işlem sonrası hiçbir rahatsızlık duymadan yaşantısında devam edebilir.
Endodonti (Kanal Tedavisi)’nde lazer kullanımı
Lazer enerjisi, endodontik tanıda, vital pulpa tedavilerinde, kanal tedavisinde ve endodontik cerrahide çeşitli şekillerde kullanılmaktadır.
Endodontik tedavide lazerin endikasyonları:
1. Pürülan pulpitis veya pulpa nekrozu olan dişlerde
2. Pulpa gangreni olan dişlerde
3. Periapikal lezyonlu dişlerde
4. Lateral kanalları olan devital dişlerde
5. Enflamasyon ya da travma nedeniyle apeksin rezorbe olduğu olgularda
6. En az üç ay endodontik tedavide başarısız olunan olgularda